My Cart

Close

In-the-Kitchen

REFINE
Quick View
Sourdough Starter Kit
Regular Price
$23.00
Sale Price
$23.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Naturally Fermented Bread
Regular Price
$42.00
Sale Price
$42.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Sugar-free Jam Making Kit
Regular Price
$38.00
Sale Price
$38.00
Regular Price
Unit Price
per 
Jar of jam with lid off
Quick View
Deluxe Sugar-free Jam Making Kit
Regular Price
$80.00
Sale Price
$80.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Not Just Jam
Regular Price
$40.00
Sale Price
$40.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
National Trust Book Of Jam
Regular Price
$25.00
Sale Price
$25.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Beeswax Reusable Food Wraps DIY Kit
Regular Price
$36.00
Sale Price
$36.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Beeswax PREMIX for DIY Food wraps Pack
Regular Price
from $30.00
Sale Price
from $30.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Ferment
Regular Price
$48.00
Sale Price
$48.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Homemade Yoghurt Starter Kit
Regular Price
$24.00
Sale Price
$24.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Cheese and Dairy
Regular Price
$38.00
Sale Price
$38.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Soft Cheese Kit for beginners
Regular Price
$69.00
Sale Price
$69.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Hard Cheese, Mozzerella & Ricotta Combo Kit
Regular Price
$125.00
Sale Price
$125.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Camembert Cheese Kit
Regular Price
$115.00
Sale Price
$115.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Italian Cheese Making Kit
Regular Price
$98.00
Sale Price
$98.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Beginner's Feta Kit
Regular Price
$78.00
Sale Price
$78.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out
Quick View
Hard Cheese Making Kit
Regular Price
$113.00
Sale Price
$113.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out
Quick View
Blue Cheese Kit
Regular Price
$80.00
Sale Price
$80.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
30minute Mozzarella & Ricotta
Regular Price
$48.00
Sale Price
$48.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Loose Weave Cheese Cloth
Regular Price
$8.00
Sale Price
$8.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Tight Weave Cheese Cloth
Regular Price
$10.00
Sale Price
$10.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Cheese & Preserving Salt
Regular Price
$5.00
Sale Price
$5.00
Regular Price
Unit Price
per 
Edible Dried Flower Petals
Quick View
Edible Dried Flower Petals
Regular Price
$12.00
Sale Price
$12.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Making Soap
Regular Price
$28.00
Sale Price
$28.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Natural Soap Recipes
Regular Price
$35.00
Sale Price
$35.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Botanical Soaps
Regular Price
$33.00
Sale Price
$33.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Milk Soaps
Regular Price
$38.00
Sale Price
$38.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Cold Process Soap Making Kit Basic 1
Regular Price
$93.00
Sale Price
$93.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Cold process Soap Making Kit Basic 2
Regular Price
$93.00
Sale Price
$93.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Deluxe Cold Process Soap Making Kit
Regular Price
$118.00
Sale Price
$118.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Handmade Spa
Regular Price
$32.00
Sale Price
$32.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Body Butter Kit
Regular Price
from $50.00
Sale Price
from $50.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Blue Cornflower Petals - 25g
Regular Price
$10.00
Sale Price
$10.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Rose Buds
Regular Price
$10.00
Sale Price
$10.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Hibiscus Petals
Regular Price
$8.00
Sale Price
$8.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Safflower Petals
Regular Price
$15.00
Sale Price
$15.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Lavender Petals
Regular Price
$10.00
Sale Price
$10.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Calendula petals
Regular Price
$7.00
Sale Price
$7.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Rose Petals
Regular Price
$12.00
Sale Price
$12.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out
Quick View
Lavender Essential Oil
Regular Price
$15.00
Sale Price
$15.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Evening Primrose Oil-Refined
Regular Price
$15.00
Sale Price
$15.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Rose Geranium Essential Oil
Regular Price
$25.00
Sale Price
$25.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Virgin Macadamia Oil
Regular Price
$10.00
Sale Price
$10.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
A Woman's Garden
Regular Price
$40.00
Sale Price
$40.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
The Handmade Apothecary - Herbal Healing Remedies
Regular Price
$48.00
Sale Price
$48.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
The Garden Apothecary
Regular Price
$45.00
Sale Price
$45.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Homemade Beauty
Regular Price
$30.00
Sale Price
$30.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out
Quick View
DIY Lip Balm Kit
Regular Price
$25.00
Sale Price
$25.00
Regular Price
Unit Price
per 
Quick View
Lavender DIY Lip Balm Mini Kit
Regular Price
$23.00
Sale Price
$23.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out
Quick View
Natural Mineral Makeup Kit
Regular Price
$95.00
Sale Price
$95.00
Regular Price
Unit Price
per